11клас

Тема: Контрольна робота «Електронні таблиці».
Мета:
навчальна: контроль знань з теми «Електронні таблиці».
розвиваюча: розвивати образне та логічне мислення, пам’ять,увагу.
виховна: виховувати спостережливість, самостійність, самоконтроль; культуру оформлення задач; вміння працювати в колективі.
Обладнання: ПК, пакет офісних програм, роздаткові картки з варіантами роботи.
Тип уроку: контроль знань.

Структура уроку
I.                    Організаційний етап.
II.                Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми, мети уроку.
III.             Контрольна робота
IV.             Підбиття підсумків уроку. Завдання додому.

Хід уроку
І. Організаційний етап
Вітання.

II. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми, мети уроку
Сьогодні ми підбиваємо підсумки по вивченню теми «Електронні таблиці». Ми напишемо контрольну роботу з даної теми. Контрольна робота складається з 11 завдань: 6 – тестових з вибором однієї правильної відповіді, 2 – тестових з вибором декількох правильних відповідей, 2 – на встановлення відповідності, 1 – практичне завдання на ПК. Контрольна робота оцінюється на 12 балів.
ІІІ. Контрольна робота
Варіант 1
У завданнях 1–6 оберіть одну правильну відповідь.
1. Електронна таблиця – це …
А) паперовий бухгалтерський документ
Б) офісна програма для створення, редагування та використання розрахункових документів
В) програма роботи зі списками
Г) електронне рекламне табло

2. Для роботи з окремими елементами таблиці їх необхідно …
А) вилучити     Б) виділити     В) перемістити     Г) скопіювати

3. Укажіть тип діаграми, що зображена на малюнку.



А) гістограма        Б) пелюсткова
В) кругова             Г) лінійчаста




4. Укажіть ознаку, за якою в середовищі MS Excel відрізняють формулу від даних.
А) результат обчислення за формулою вирівнюють по центру
Б) формула завжди починається з вбудованої функції SUM
В) формула завжди містить посилання на клітинки
Г) формула завжди починається зі знака =

5. Укажіть відносне посилання на клітинки в середовищі табличного процесора.
А) A1
Б) $B$5
В) C$3
Г) $D$7

6. Укажіть вигляд формули =$B3+C$3 після її копіювання з клітинки D3 у клітинку D4 в середовищі електронної таблиці.
А) =$B3+D$4
Б) =$B4+D$3
В) =$B3+D$3
Г) =$B4+C$3

У завданнях 7, 8 оберіть кілька (від двох до п’яти) правильних відповідей
з п’яти запропонованих.
7. Укажіть об’єкти, які може бути розміщено всередині клітинки електронної таблиці.
А) діаграми
Б) числові дані
В) текстові дані
Г) зображення
Д) формули

8. Укажіть дії, які можна виконувати над аркушами робочої книги електронної таблиці.
А) видаляти всі аркуші
Б) перейменовувати
В) переміщувати або копіювати
Г) змінювати колір ярлика
Д) створювати нові

У завданнях 9 та 10 до кожного варіанта умови, позначеного літерою,
оберіть один правильний варіант відповіді, позначений цифрою.
9. Установіть відповідність між форматом клітинок електронної таблиці і виглядом даних у клітинці.
А) відсотковий                                1) 263,15
Б) експоненційний                          2) 182,75 грн.
В) числовий                                    3) 75%
Г) грошовий                                   4) 21.12.2012
Д) дата                                            5) 1,9Е-18

10. Установіть відповідність між діапазоном клітинок електронної таблиці і кількістю клітинок у цьому діапазоні.
А) D1:D5                                         1) 6
Б) A1:F1                                          2) 7
В) B2:D4                                         3) 5
Г) C3:C9                                          4) 8
Д) A3:B6                                         5) 9

У завданні 11 треба виконати практичне завдання.
11. Створити та оформити таблицю за зразком. 






Обчислити значення комірок D2:D6 за допомогою логічних функцій, використовуючи умову
Правильних відповідей, %
Рівень знань
30≤х≤50
Середній
50<x≤80
Достатній
80<x≤100
Високий
Відфільтруйте дані за рівнем знань від середнього до високого.
Збережіть роботу в папці «11 клас\Прізвище_Ім`я» під назвою «Контрольна робота ЕТ».

Варіант 2
У завданнях 1–6 оберіть одну правильну відповідь.
1. Адреса комірки ЕТ – це …
А) будь-яка послідовність символів
Б) номер байта оперативної пам’яті, відведеного під комірку
В) ім’я, яке складається з імені стовпчика та номера рядка
Г) адреса машинного коду оперативної пам’яті, відведеного під комірку

2. У MS Excel виділено діапазон комірок А2:С4. Скільки комірок виділено?
А) 6             Б) 7           В) 8            Г) 9

3. Майстер діаграм виконує функції:
А) керує процесом обчислення
Б) керує процесом створення діаграм
В) виконує функції прогнозування процесів

4. Укажіть абсолютне посилання на клітинки в середовищі електронного процесора MS Excel.
А) A1
В) $B$5
Г) C$3
Д) B17

5. Діаграму в середовищі табличного процесора можна створити на …
А) окремому аркуші робочої книги
Б) розташувати як вбудований об’єкт
В) одній комірці

6. Графік відображає …
А) зміну даних за певний проміжок часу
Б) співвідношення окремих значень даних
В) значення як частину цілого
Г) зіставлення даних за величиною
Д) тенденції зміни даних за однакові проміжки часу

У завданнях 7, 8 оберіть кілька (від двох до п’яти) правильних відповідей
з п’яти запропонованих.
7. Укажіть правильні імена клітинок електронної таблиці.
А) діапазон1
Б) СД355
В) DV265
Г) S412в
Д) G13

8. Укажіть розширення файлів, у яких можуть зберігатися документи, створені засобами MS Excel.
А) xsl
Б) bmp
В) xlsx
Г) mdb
Д) ppt

У завданнях 9 та 10 до кожного варіанта умови, позначеного літерою,
оберіть один правильний варіант відповіді, позначений цифрою.

9. Установіть відповідність між об’єктами табличного процесора та їх властивостями.
А) книга                                 1) наявність сітки, тип нумерації стовпців і рядків
Б) аркуш                                2) номер, висота
В) електронна таблиця       3) ім’я, кількість розміщення об’єктів та їх вигляд, фон заливки, наявність захисту, колір ярлика
Г) діаграма                     4) ім’я, кількість аркушів, порядок розташування аркушів
Д) рядок                               5) тип, назва, розмір області діаграми, колір заливки.

10. Установіть відповідність між назвами функцій електронної таблиці та результатом їх застосування.
А) AVERAGE (СРЗНАЧ)                                   1) 6
Б) MAX (МАКС)                                               2) 7
В) MIN (МИН)                                                  3) 5
Г) SUM (СУММ)                                               4) 8
Д) IF (ЕСЛИ)                                                     5) 9

У завданні 11 треба виконати практичне завдання.
7. Створити та оформити таблицю за зразком.


Обчислити комірки «Значення» за кількістю учнів з відповідним рівнем знань
Створіть діаграму типу «Графік» за відсотками правильних відповідей.
Збережіть роботу в папці «11 клас» під назвою «Контрольна робота».

ІV. Підбиття підсумків уроку. Завдання додому
1.     Повторити тему «Електронні таблиці».

2.     Написати реферат на тему «Електронні таблиці та огляд їх розвитку»

Немає коментарів:

Дописати коментар